ITERJÖÖRI STIILID

Stiili põhiosaks on tume puitmööbel väärtuslikust punasest puust, pähklist või peitsitud tammest, mis ühtib suurepäraselt seinte ja kangaste soojade toonidega. Vaip on selle stiili puhul peaaegu kohustuslik element. Malelaua moodi klassikaline kahhel ja suursugune laudpõrand või parkett – need elemendid sobivad  suurde saali, halli, ja kööki. Vasest või ülekullatud aksessuaarid pildiraamidest võimsate põrandalampide alusteni ja isegi lülitid. Kuldne hiilgus sobib kokku väga hästi kokku traditsioonilise inglise värvigammaga. Ülekullatud raamid, sitskardin ja suur hunnik patju diivanil mähkub traditsioonilisse luksuslikku interööri.  Maast laeni ulatuv raamaturiiul toob tuppa suursugust vanaaegset hõngu. Selline riiul sobib igasse tuppa.Rahulikes toonides soliidsed vaibad jõukas siseinterjööris ja efektsed mustriga vaibad suurtes elutubades.

 • Kamin või puuahi, mis on kaunistatud puuornamendi, paekivi või marmoriga ning selle kohal ülekullatud raamis peegel.
 • Loomulik valgustus, aga samuti lühtrid, mattlampidega kaheosalised seinavalgustid, põrandavalgustid.
 • Kollane vask, kullatis ja kristall nii pildiraamidel kui lauavalgustite vigursoklitel.
 • Tume puitmööbel punasest puust, pähklist või peitsitud tammest, millel on painutatud jalased, mis meenutavad pahupidi pööratud küsimärke.
 • Suurepärane aknakujundus: mahukad voltidega eesriided, tupsudega nöörid, ülakardinad, aga samuti väikesed padjakesed neile, kes armastavad istuda aknalaual.
 • Suursugused keerulise mustri ja küllusliku pinnakoega värvilised kangad —   samet, šenill, damast ja nahk.
 • Puidust lipp-parkett või kahelist mustrid suurte saalide või köökide põrandal.interjlöör1

Selleks, et luua oma kantristiilis kodu pole vaja sugugi elada maal või linnast väljas. See pehme „süsteemitu“ stiil on ideaalne lahendus loomaks igas kodus rahulikku, hubast ja külalislahket õhkkonda. Seda on võimalik saavutada stiilipuhta klassikalise kantriga, aga ka sisse tuues kaasaegseid nüansse. Kõik sõltub teie värvivalikust ning sellest, kuidas näete oma tulevast interjööri. Alati on võimalik leida lahendus, mis sobib just teie nägemuse ja maitsega. Ja, kui teile sümpatiseerib rustika, siis ärge peljake erksaid värve, ega erksat trükiriiet, nagu näiteks sitsiriie, aga samuti ei pea kartma väga heledat või tumedat puitu.  Kui te soovite saavutada värskemat ja kaasaegsemat sisekujundust, siis aitavad teid mahedamad värvitoonid, tagasihoidlikumad mustrid ja faktuurid, mis annavad hästi edasi kantristiili olemuse, kuid ei ole nii pealetükkivad.

Mugavus – see on üks põhilisi võtmesõnu mööbli jaoks. Lihtsad puuvillased kardinad, mis, nagu rooma kardinad, kroogitakse horisontaalsete voltidena kergel karkassil üles. Kantristiil võib olla üllatuslikult kaasaegne. Samas on aga stiili alustalad muutumatud: suure lillemustriga rooma kardinad ja puitpõrand, jässakas männipuidust laud ja riiulid, milles on pererahvale kõik vajalik.

 • Pigem vana rohmaks disainiga mööbel kui peen ja poleeritud antiikmööbel või konkreetse epohhi näidised
 • Ärge kurvastage, kui teie puitmööbli väljanägemine pole ideaalne. Vastupidi, teatud räsitud ja kulunud välimus on just see, mis annab kantristiilile ehtsuse. Samuti pole kohased  rasked köögikapid ja suured lahtikäivad vigurjalastega lauad.
 • Põhimõtteliselt tähtsad on lillelised kangad, kuid lillemotiivid peavad harmoneeruma pehme mööbli ja kardinate värvigammaga, et mitte jätta liiga korralikku ja uut muljet.
 • Lihtsad kardinad ilma suurte eesriiete ja voltideta.
 • Loomulik faktuur – puitsisevoodrist käsitsi kootud päevatekkide ja patjadeni – „südamliku, vana, oma“ kodu atmosfääri jaoks.
 • Igasse tuppa välja pandud nõud, isiklikud asjad ja fotod, mida leiab kõikjalt – seintelt, riiulitelt, raamatukappidelt või tualettlaudadelt.
 • Mõlemal pool diivanit lauakesed ja lambid.

Prantsuse stiili edu saladus seisneb selles, et peab soetama endale mõned vastupandamatud asjad ning ümbritsema need oskuslikult koloriitsete lahendustega, et tekitada sisustus, mis sosistab: „Kallis!“, isegi juhul, kui kõik oli täiesti taskukohane. See stiil sobib kõrgete lagedega ridaelamutele ja korteritele ning parim efekt saavutatakse majades, kus on palju valgust ja õhku, et maksimaalselt ära kasutada pariisilikku summutatud värvigammat. Faktuuride, sameti, siidi ja šinelli rikkus annavad interjöörile luksuslikkust ning hõbe, kristall ja helmetikanditega aksessuaarid toovad endaga elegantsi igasse tuppa.Louis XVI stiilis diivan on loomulik valik elutuppa a´la prantsuse šikk. Muidugi, sedasorti diivan pole just eriti mõnus selleks, et lõõgastuda, kuid ideaalne toomaks tuppa elegantsi hõngu.

interjöör2

 • Peene disaini punutud metallmööbel.
 • Eelistage hõbedat, pehmet ülekullatist ja pronksi rasketele raudsepistustest konstruktsioonidele.
 • Kristalllüstrid.
 • Louis XVI stiilis diivan, tugitool või kanapee.
 • Siidjad padjad diivanirulli rollis mõlemas diivani otsas.
 • Ülekullatud või ülehõbetatud raamis peegel kaminasimsi kohal.
 • Luksuslikud kangad – summutatud toonides samet, šinell, siid ja linane. Kangas on kas sile või erilise sidususega delikaatse mustriga, mis loob rikkuse õhkkonna, kuid samas ei „karju silma“.
 • Akende ees on ülakardin või draperii, nendele lisaks helklev läbipaistev kangas või kerge vuaal.
 • Klantsfaktuurid – läikima löödud laminaadist põrandal sametpatjade ja jäiselt helklevate marmorist lauaplaatideni köögis.
 • Hoolikalt valitud aksessuaarid: „mida vähem – seda parem“, arvab prantsuse šikk, kuid kõik, mis on näha, peab välja nägema suurepäraselt isegi kui see on ostetud „kirbuturult“.

Peeglid ja kristall – visuaalselt suurendavad peegeldades valgust, samas küünalde valgus – selleks et võimendada luksuslikku efekti. See stiil on neile, kes armastab klassikat, kuid sammub hoolsalt ajaga kaasa. Tavapärased „antiiksed“ vormid muutuvad kaasaegseteks tänu uute materjalide kasutamisele ja pehme värvigamma valikule. Kaasaegne klassikaline vorm on mõnevõrra lihtsustatud ja skematiseeritud, muutudes ratsionaalsemaks ja funktsionaalsemaks. Neoklassika – see on minimalism pluss klassika nendes proportsioonide, mille enda jaoks valite. Klassitsism – see on XVII sajandi kunstnike ja arhitektide antiiksete näidiste ümbermõtestamise tagajärg. XXI sajandi neoklassika aga on kaasaja kunstnike ja arhitektide poolt ümbermõtestatud klassitsismi epohh. Neoklassitsismile on omane rahulikud täisnurksed vormid, tagasihoidlik, kuid samas vaheldusrikas kujundus, mis on väärikas, kuid mitte ekstravagantne. Stiil, millel on väljakujunenud proportsioonid. Ruumid, mis on kujundatud neoklassitsismis paisatavad välja suurte tubadega, laiade trepikäikudega. Kui teie korteris on suured toad ja kõrged laed, siis on neoklassika valik, teiste stiilide seast, kindlasti võidukindel. Reprodutseerides neoklassitsismi interjööre, kasutatakse arhitektuuris elemente, mis saadavad meid tagasi antiiksete näidiste juurde. Selleks kasutatakse kipsplaatidest tehtud dekoratiivsambaid, võlve, poolvõlve. Stiilidetaile kasutades võib saavutada õige efekti, kasutades minimaalseid vahendeid – näiteks, antiikvaasi või –skulptuuri abil. Lisaks, võib tavaliste riiulite asemel kasutada hoopis sepistatud aluseid, mis annavad samuti teie interjöörile antiikseid jooni. Peenelt näevad välja ka antiikteemalised maalid või tekstiilornamendid, mis annavad edasi klassikalisi motiive.

interöör3

 • Neoklassitsistliku interjööri oluliseks täiendiks on heledatoonilised seinad ja mööbel.
 • Pole soovitav majja või korterisse astudes sattuda kohe elutuppa. Hea, kui koridorist või hallist avaneb elutoale ilus vaade.
 • Pole soovitav kasutada vaheseinu. Tsoneerimiseks on soovitav kasutada poolsambaid ja sambaid.
 • Arhitraavid, pilastrid – kõik need on klassikalise stiili kohustuslikud atribuudid

Meiega on soodsam Home System OÜ pinglaed.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *