Kuidas värvid meid mõjutavad ja mida värvid tähendavad

Värv on võimas allikas mõju inimese psüühika ja tema emotsionaalset seisundit. Värvi saab mitte ainult kaunistada, vaid ka rikkuda inter’jer korter. Töötada värviga inter’jer pead väga ettevaatlikult ja on soovitatav tutvudes looduse värvid ja seaduste ehitada värvi laulu.
Ikka koos kooli me teame считалочку «Iga jahimees tahab teada… «, milles on kodeeritud värvid moodustavad vikerkaare. Nn valikut, seitse põhilist värvi, saadakse murdumise valguse valgusvihu, mis suundub läbi klaasist prisma. Vahel äärmiselt värvide spekter — kirsi-punane ja lilla-sinine — on paigutatud punane, punane-oranž, oranž, kollane, oranž, kollane, kollane-roheline, roheline, sinakas-roheline, sinine, sinakas-roheline, sinine, sinine-violetne. Värv teemad on määratud vastavalt sellele, kuidas värvilised kiired peegelduvad nende pinna ja millised on imendunud. Mõned pinnad rohkem kajastada punased kiired ja neelavad rohelised.Sellised pinnad me tajume punased. Roheline samad esemed, vastupidi.
Et mõista interjööri värv ja selle mõju inimestele on vaja teada, kuidas jagatakse ja kuidas suhelda värvi omavahel. Kui segada kaks äärmiselt spektri värvusi: вишнево-punane ja sini-lilla, saad vahe värv — lilla. Lisades selle spektrit, mis võib juhtuda ring kogu värvi mitmeid ja seeläbi saada nn värvi ring. Seal asuvad kõik peamised värvid ja need, kes saada värvide segamist omavahel.

189

Värvi ring on laias laastus jagatud kaheks: ühte kuuluvad kõik on punased, kollased ja rohelised, ja teine — sinine-roheline, sinine ja lilla. Värvi esimene rühm kutsutakse soe, teine külm.
Lisaks taju värve inter’jer mõjutab meie vaimse seisundi ja vastupidi, värv võib mõjutada meid ja kutsuda .Kaasaegne teadus valdkonnas emotsionaalne taju värvi annavad võimaluse reguleerida inimese meeleolu, kasutades tema reaktsiooni üksikud värvid ja nende kombinatsioonid.
Värv muutub sõiduki mõju inimese seisund, mis põhjustab erinevaid tundeid ja emotsioone.Eriti, värv võib tuju tõsta ja suurendada energiat, rahulik ja lõõgastuda, tõsta või vähendada söögiisu. Teadlased ja disainerid inter’jer juba ammu õppinud kasutama oma praktikas need omadused värvi. Kirgas kohaldamise värvi võimaldab korrigeerida inimese seisund on juba pikka aega on ühes ruumis.

cvetovoe_reshenie_dlya_oformleniya_interera_spalni

Soe, ärritav, stimuleerib aju, efektiivne, kui melanhoolia ja halvas tujus. Punane interjööri värv— soe, ärritav, stimuleerib aju, efektiivne, kui melanhoolia ja halvas tujus. stimuleerib meeli ja kergelt kiirendab pulssi, kuid ei suurenda vererõhku, tekitab heaolu tunnet ja rõõmu, tõstab söögiisu. Oranž interjööri värv- stimuleerib meeli ja kergelt kiirendab pulssi, kuid ei suurenda vere’vererõhku, tekitab heaolu tunnet ja rõõmu, tõstab söögiisu.  Aktiveerib aju, efektiivne, kui taju juba väike kogus aega, kui vaimne puudulikkus, tõstab tuju. Kollane interjööri värv- aktiveerib aju, efektiivne, kui taju juba väike kogus aega, kui vaimne puudulikkus, tõstab tuju. Rahustavalt mõjub närvisüsteemile ja nägemist, vähendab valu, vähendab ärrituvust, väsimust, alandab vererõhku, vähendab migreeni. Roheline interjööri värv- rahustavalt mõjub närvisüsteemile ja nägemist, vähendab valu, vähendab ärrituvust, väsimust, vähendab vere’vererõhku, vähendab migreeni. Leevendab valu. Sinine värv interjööri — -leevendab valu. Kui aga liiga pikaajaline kokkupuude põhjustab depressioon ja väsimus. Rahustab, lõdvestab lihaseid. Sinine värv interjööri – . Efektiivne unetuse, närvi-ja füüsilise soodsalt mõjub südant, kopse ja veresooni, suurendab vastupidavust kangast. Lilla (magenta) värv inter’jer soodsalt mõjub südant, kopse ja veresooni, suurendab vastupidavust kangast.

187

Meie pinglaed aitavad Teile õnnistust saada!!! . Teie sõber Home System OÜ  www.pinglaed.ee

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *