Miks me valime pinglaed?

Kuna viimasel ajal on Eestisse tekkinud pinglaged paigaldajaid nagu seeni peale vihma, oleme otsustanud uurida, kuidas eristada erinevaid pinglagede paigaldajaid ja pinglagede tootjaid. Internetist pinglae paigaldajat otsides on kõikidel pakkujatel enam vähem sarnased hinnad ning kuna ka lagede väljanägemine tundub sarnane, siis on eraisikul turul pakutavatest toodetes raske orienteeruda. Pinglagede pakkujaid on palju, aga toode ise on uus ja selle kohta on senini vähe informatsiooni levinud.
Enne pinglae paigalduse tellimist peaks klient endale selgeks tegema, mis on pinglae juures oluline. Kahjuks ei oska kliendid Hiina ja Euroopa pinglaed materjalil vahet teha ja kuna lõpptarbija tihtipeale isegi ei mõista, miks ei tohi Hiina materjale Eestis paigaldada, siis otsustasime seda olukorda natukene selgitada.

Miks eelistada Euroopa pinglae materjali Hiina pinglae materjalile: Uuringus selgus, et Hiinas kasutatakse pinglae materjali tootmisel selliseid aineid nagu ftalaadid. Ftalaadid on meie igapäevakeskkonnas ühed kõige levinumad ained. Ftaalaate kasutatakse peamiselt plastiku pehmendajatena (plastifikaatorina). Kuna ftalaadid lekivad valmistoodetest õhku ja tolmu, saavad sealt alguse ka probleemid. Mure võimalikest terviseohtudest (seda eriti just lastele) on teadlasi innustanud uurima ftalaadi mõju siseruumides. Ftalaadid on tuntud kui hormonaalsüsteemi talitust kahjustavad ained, neid kahtlustatakse ka vähi, allergiate ja astma tekitamises.

Tegelikkuses on Euroopas keelatud Hiina pinglagede materjalide müük ja paigaldus, aga kuna Eestis on pinglaed tootjaid, kes müüvad pinglae materjale ka kolmandatesse riikidesse (kus ftalaatide kasutamine pole keelatud), siis võivad nad Hiinast pinglae materjale tellida, väites, et saadavad need materjalid edasi kolmandatesse riikidesse. Reaalsuses peab aga lõpptarbija ise kontrollima selle paigaldusfirma või tootjafirma tausta, et ei tekiks olukorda, kus kliendile pinglae asemel paigaldatakse odavam Hiina materjal, mis ei vasta Euroopa ohutusnõuetele.   Me pakkume  Teile  pinglaed  Sakasamaa materjali  Teie Home System OÜ          www.pinglaed.ee

187

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *