PSÜHHOLOOGIA ja INTERJÖÖR

Neli väga selgepiiriliste temperamenditüüpidega sõpra jäid teatrisse hiljaks. Kuidas nad selles situatsioonis käituksid? Koleerik hakkas piletikontrolöriga vaidlema. Ta püüdis veenda, et teatri kell on ees ja et ta kedagi saali sisenemisega ei sega; piletikontrolöri kõrvale tõrjudes püüab ta oma kohale pääseda. Sangviinik mõistis kohe, et saali ei laste, kuid ülemisele rõdule on võimalik pääseda; ta jooksis trepist üles. Flegmaatik, nähes et saali ei lasta, mõtles: «Esimene vaatus pole kunagi huvitav. Lähen seniks kohvikusse ja ootan vaheaega.» Melanhoolik ütles: «Mulle ei vea kunagi. Üle hulga aja jõudsin lõpuks niikaugele, et tulin teatrisse ja seegi kord ebaõnnestunult.» Ning sõitis koju tagasi.

Koleeriline temperament.

Pavlov arvab, et koleerilise temperamendiga inimene on keevaline ja tormakas, tema tegevuses ja elamustes võib märgata tsüklilisust. Tundes jõu ja energia ületulva andub ta kergesti mõnele üritusele, laseb end tervenisti kaasa haarata, on valmis ületama ja tõepoolest ületabki mistahes raskusi ja takistusi teel eesmärgile. Sealsamas aga on jõud otsas, kaob usk oma võimetesse ja saabub «molutamismeeleolu». Koleerilist tüüpi indiviidi tahe on tormakas, ta võib oma tegevusega luua väga pingelise olukorra. Ta on ohjeldamatu, kannatamatu ja äge. Teiste inimestega suheldes võib ta väga ägedalt reageerida tühistele asjadele. Vaieldes püüab ta teistest üle kõneleda, ägestub ja läheb endast välja. Koleeriku põhiliseks puuduseks on mitteküllaldane enesevalitsemine.

Sangviiniline temperament.

Sangviinilise temperamendiga inimene on elav ja aktiivne, eriti kui tal on palju huvitavat tegevust; kui tal seda ei ole, muutub ta igavaks ja loiuks. Sangviinikule on iseloomulik kiire kohanemine muutuvate elutingimustega, ta leiab kiiresti kontakti ümbritsevatega, ei tunne kohmetust võõraste inimestega suhtlemisel, on mõnevõrra kärsitu, vajab uusi muljeid, mis tema aktiivsuse vallandaksid. Kollektiivis on sangviinik lõbus, elurõõmus, asub meeleldi, innuga uue ürituse kallale, on üldse tarmukas. Ent niisama ruttu kui ta süttis, võib ta ka jahtuda, kui üritus lakkab teda huvitamast, nõuab nokitsemist pisiasjade kallal ja kannatust. Talle on meeltmööda vaidlused ja võistlused, igasugune oma jõudude mõõtmise teistega. Liigutused on kiired, kõneleb kiiresti ja lülitub ruttu uude töösse. Tundmused, huvid ja püüdlused vahelduvad kiiresti. Reageerib rohkem antud hetke välisärritusele kui mõtiskleb minevikust ja tulevikust.

Flegmaatiline temperament.

Flegmaatik on rahulik, alati tasakaalukas, visa ja püüdlik töömees. Tal on kerge jääda rahulikuks isegi rasketes elusituatsioonides. Teda on raske naerma ajad, vihastada või kurvastada. Miimika on napp, tundmused avalduvad vaoshoitult, liigutused ja kõne on aeglased. Tal on kerge valitseda oma meeleolusid, rangelt kinni pidada väljakujunenud olukorrast ja töösüsteemist. Ta on soliidne, ei raiska jõudu asjata. Ta on kannatlik, vastupidav ja ennast valitsev. Arvestades jõudu viib ta alustatu lõpule, kuid ta vajab hoovõtuks aega.

Melanhoolne temperament.

Melanhoolset tüüpi inimene on tagasihoidlik, erakordse emotsionaalse vastuvõtlikkusega. Uues olukorras kaotab ta harilikult pea, tunneb raskusi inimestega kontakti loomisel. Talle on iseloomulik emotsionaalne reageering ka tähtsusetule sündmusele, kui see puudutab tema isiksust. Ta on vähese töövõimega, ei taha endale võtta ülesandeid, kardab,et ei saa nendega hakkama. Ta on kartlik ning vähimgi raskus sunnib teda tegevusest loobuma.Ta on mõnevõrra endassesulgunud, väheseltsiv, taktitundeline. Ta suudab väga hästi tabada ja mõista üksikasju inimeste käitumises, suhtlemises, ümbritsevas elus, samuti kunstis, kirjanduses ja muusikas.Näiteks on elutoas ei tohi olla kokku söögituba, magamistuba
ei saa olla samal ajal uuring funktsioon. Psühholoogia, on kõige olulisem siin privaatsuse ja isegi intiimsus elu maja elanikud. Vastupidi, on avatud interjööri disaineri realiseerimise kontseptsioon on saadaval ühiskonna eputamine oma elu, mis on aktiivne, dünaamiline ja kommunikatiivne käitumine stiilis ja ilmselt, sotsiaal- ja huvide tähtsust isiklikud need üle. Tänapäeval seda tüüpi maja struktuuri on realiseeritud paindlik maja planeerimine, ruumi, mis võib selgelt näha mis tahes koht, mis on jagatud ei toad, kuid arvesse funktsionaalsete valdkondade korraldamise teel. Kaks sajandit tagasi arhitektid jõudnud seda tüüpi luues on enfilade kõrvuti asetsevat tuba.

009

illist tüüpi plaanis valima, kui loomine ühtlustamine interjööri saab väga lihtsalt lahendada probleem. Neile, kes eelistavad üksindust, vältida lärmakas pooled ja sotsiaalseid kontakte, kes on rahul tihe interjööri. Ja inimesed, kes harjunud olema tähelepanu keskmes, kes püüdlevad laiendamine tuttavate ring, sageli seostada sellise valiku psühholoogiline üksikvangistuses. Stimuleeriv interior design arendamine nõuab palju rohkem vastutav ja loomingulist lähenemist. On ütlematagi selge, et šokk ravi taktika on siin kohatu. Kompenseerivad psühhoteraapia idee, stimuleerida disaini on realiseeritud kaks põhilist tehnikat tõhusa kasutamise teel: tihe või avatud interjööri ja mõned vahepealne variant — pool-avatud eluruumid. Proovime näha kõike praktikas.

Oletame, et ülesanne on luua põnevaks interjööri isik, kellel tekib raskusi, kuna tema on unsociable, uncommunicative, on sukeldus ise kogu aeg. Esimene meetod on luua ühe avatud ruumi, selle asemel, et arv eraldi ühiskasutatavates ruumides (nt elutuba, köök ja uuring) teenindavad menetlusõigusega elemendi ühe isoleeritud ruumiga. Teine meetod on osaline piiramine, igas toas eraldi astet kui massiliste müürid asendatakse valgust, muutes vaheseinad, liigutatav vahesein või klaasist paneelid. Lähenemisviis, et stimuleerida interjööri planeerimine, tormakas, Raivoissaan temperament isik on üsna vastupidine poolt oma eesmärke, kuid on palju ühist eelmise variandi selle praktiline teostus. Siin domineerivad on tendents täitmisele ning jagatakse ühe ruumi aladele mobiilne vaheseinad, mis visuaalselt vähendada eraldi ruumis, kuid ei tee on täielikult eraldatud toas mulje.

Väga oluline on ka värvi palett viimistlus, üldise stiiliga ruume, samuti mööbli ja eraldi objektid üle mõelda. Psühholoogiline lähenemine interjööri kujundamisel, see on kõige olulisem etapp. Ei ole universaalne valemit siin. See on võimalik anda üldisi soovitusi, kuid ainult menetluse, Iseloomud tavapäraste jagunemine cholerics, sanguines, melancholics ja phlegmatics ja nende psychoemotional omadused. Nagu alternatiivsete kaasaegse psühholoogia sarnased makseastenduse extraverts ja introverts aktiivne ja passiivne. On selge, et iga tüüp on oma puhtal kujul väga harva — kõige isiksused, Iseloomud võib nimetada segatud tüüp.

 

Teie Home System OÜ   www.pinglaed.ee

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *