Värvide tähendus ja mõju pinglaed!

Sageli puutume kokku tinglikkusega. Näiteks loetakse, et pruun värv teeb toa visuaalselt kitsaks, punast värvi aga ei taha väga paljud üldse oma sisustuses kasutada. Tegelikult on aga selline range kategoorilisus ekslik, kuna ühel värvil on palju erinevaid toone ja erinevates ruumides näeb ta välja erinev. Oskuslikult kasutada värve – see on suur kunst.ajaloolis-psühholoogilist mõju inimesele. Loodame,  et see aitab Teid oma interjööri värvide valikul.Teie valik pinglaed!

Otsene mõju Külm-soe Hele-tume Sümbol
Kollane Noorus, sädelus Elav, värske Kerge, hele Päike, valgus, reetlikkus, kõrgeausus
Oranzh Rõõm, erutus Kuiv, soe Päikeseline, leegitsev Päikesekiirgus, energia, rõõm, soojus, küpsus
Punane Rõõm, erutus Palav, tulikuum, haarav Sädelev, lähedane Tuli, armastus, kirg, raev, võitlus, võim, revolutsioon
Purpur-punane Pidulik, austav võimukas, hõõguv Kompaktne, võitlev, rõhuv Pidulikй, võim, küpsus
Violetne Nüri, ähvardav Morn, lämbuv Raske, tume Vari, vanadus, usk, alandlikkus, alanemine
Sinine Tõsine, kindel Värske, jahe Varjuline, tagasihoidlik Lõpmatus, atmosfäär, kurbus, külmus, truudus
Türkiis-sinine Äraootav Jäine, külm Matt-kauge Kristall, külmus, jää, vesi
Roheline Rahumeelne, rahulik, alandlik, pehme, häbelik Hall, õrn Tasakaalukus, Looduse maailm, noorus, sünd, lootus, kindel
Valge Pimestav Jahe Kerge, hele Puhtus, kord, süütus,
Must Negatiivne Soe Tume, raske Pimedus, surm, lein
Hall Elegantne, šikk Neutraalne, ähvardav Peenus varjudes Väärikus, vaesu

Ilma värvideta ei ole elu. Värvid muudavad keskkonda, milles viibime ning on igapäevaseks inspiratsiooniallikaks. Sukeldu aastavärvide valikusse ja leia oma interjööri sobivam toon.Metallikvärvid ja –efektid on kasvav trend, kuid ka siin ei saa mööda maalähedusest. Esile on kerkinud vask ja messing koosluses maalähedaste toonidega, sellegi uudse koosluse leiab Tikkurila värvitrendikaardilt.Roheline kui uue aastatuhande värv jätkab oma võidukäiku tingituna keskkonnasõbralike eluviiside populaarsuse kasvust.Sinine, türkiis ja muud veetoonid on menukad nii sisustuskangaste kui ka -materjalide puhul.Päike on meie valgusallikas ja tänu talle on meie ümber elu. Kollase energilisus särab taas ja on igati tänuväärne meie kliimas — ideaalne toon ruumi elavdamiseks.Pindlaed teevad teie kodu moodne ja ilus.

Tikkurila värvipaletid sinu maitsele.  Värvipoes pole just kerge orienteeruda, sest toone on tuhandetes variatsioonide. Tikkurila on aga loonud mõnusad kombinatsioonispikrid, kust saab ideid ammutada ja oma kodule uus nägu anda.Tuhandete Hüvasti minimalism! Tere tulemast möödunud aegade pidustuste lumm! Maailm, mis tulvil šikke esemeid, siidi-sametit, metalli helklust ning küpseid värve.

Valged ja Murtid valged . Erinevat tooni valgetega tood interjööri valgust ja avarust. Valge elavdab kõiki teisi toone. Kombineeri valgega sooje ning külmi toone ning erinevaid materjale, nii saavutad ilusa ühtse ja samas elava tulemuse.Valged pinglaed teevad teie kodu puhtaks.

roheline_aasta_v2rv

Roheline on rahustav, looduse ja taimede värv.  Võttes eeskuju loodusest, saab sisustuses kasutada ja kombineerida lõpmatul arvul rohelisi toone. Pikantsed ja laimirohelised värskendavad, tumedad sambla- ja okaspuurohelised loovad lõõgastava harmoonia.Ilus peab olema roheline matt pinglad.

Punane on jõuline, soojust õhkav värv, mis ei jää märkamatuks. Heledamad punased loovad rahuliku ja romantilise õhkkonna. Punasele saad värskust lisada valgega ja rangust tumedamate toonidega.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *